امداد رایانه کمک کامپیوتری|مشکلات کامپیوتری| آموزش افزایش فاصله کلمات

منتشرشده توسط admin در تاریخ

مشکل رایانه و کامپیوتر|مشکلات نرم افزار آفیس

از جمله‌ی مواردی که کاهش فاصله بین کلمات در ورد می‌تواند مفید باشد تصویر زیر است. در متن زیر چند کلمه پایانی یک پاراگراف در صفحه بعد نمایش داده شده است که ظاهر جالبی ندارد.

 

در این حالت شاید به ذهنتان برسد که فونت نوشته را کمی کوچک کنید تا تمام پاراگراف در یک صفحه نشان داده شود ولی کاهش فونت ممکن است متن را ناهمگون کند. راه پیشنهادی کاهش فاصله بین کلمات است که اگر این کاهش ناچیز باشد قابل تشخیص نیست مانند شکل زیر.

 

در واقع بین کلمات در ورد در حالت پیش فرض یه اندازه عرض یک نقطه (point یا pt) فاصله وجود دارد. حال اگر بتوان در یک متن فاصله بین تمام کلمات را به میزان ناچیزی مثلا ۵٪ که قابل تشخیص نیست، کاهش داد، می‌توان مشابه شکل بالا، متن مورد نظر را فشرده‌تر کرد.

برای دسترسی به قابلیت کاهش یا افزایش فاصله بین کلمات (Character Spacing) در نرم‌افزار ورد از منوی Home، پنجره Font را باز کنید (Ctrl + D).

 

در این پنجره در سربرگ Advanced یا Character Spacing، در بخش Character Spacing با استفاده از قابلیت Spacing، می‌توانید فاصله بین کلمات را به هر میزان دلخواه کم (Condensed) و یا زیاد (Expanded) کنید.

 

در ادامه هدف ما این است که بتوان با استفاده از یک شرتکات این تغییرات را به آسانی انجام داد. اگرچه استفاده از شرتکات در این مطلب بیان شداما عیب آن اینست که برای اندازه‌های مختلف فاصله‌ی بین کلمات باید از چندین شرتکات استفاده نمود. برای حل این مشکل باید از قابلیت ماکرو در نرم افزار ورد بهره برد.
برگرفته شده از
pctarfand.ir

مشکلات رایانه ای

سوالات رایانه ای

پاسخگویی به سوالات رایانه ای


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *