مشکلات کامپیوتری|سوالات رایانه ای|امداد رایانه

منتشرشده توسط admin در تاریخ

 

تاریخچه و علت مشکلات کامپیوتری

دستگاه کامپیوتر از حدود 20 سال پیش به خانه های هموطنان عزیز و به لوازم مورد استفاده انها افزوده گردیده است.این دستگاه که با توجه به پیشرفت روز افزون تکنولوژی جز دستگاههایی می باشد که جزء لاینفک زندگی شده است. این دستگاه از قطعات مختلفی تشکیل شده است که این قطعات ممکن است با  مشکلات گوناگونی مواجه گردند..از جمله کاربردهای مهم کامپیوتر های خانگی اجرای نرم افزارهایی است که مار رابرای ما بسیار راحت می کنند و در ضمن اینکه کار بر ما ساده میگردد کار ها را می توان با کیفیت بالایی نیز انجام داد.

مشکلات مادربرد

یکی از قطعات مهم کامپیوتر های خانگی مادربورد دستگاه می باشدمادربورد دستگاه که از اسم آن نیز مشخص گردیده است به عنوان مادر قطعات شناخته می شود. تمامی قطعات داخلی کیش روی مادر بود سوار می شوند.مادر بودرد های جدید دارای تکلنولوژی بسیار پیشرفته ای می باشند و با توجه به پیشرفت ما بقی قطعات این قطعه نیز نیازمند به روز شدن می باشد برای اینکه این قابلیت را داشته باشد که بتواند با بقیه قطعات کیس هماهنگ گردد.پورت های مختلفی روی مادربرد قرار دارد که هرکدام از این پورت ها کار خاصی را انجام می دهند.یکی از این پورت ها پورت ورودی موس و کیبرد می باشد.از جمله مشکلات کامپیوتری که ممکن است برای دستگاه شما پیش بیاید مشکل مادربرد دستگاه می باشد.مشکلات مادربورد و عیب یابی مشکلات مادربورد کار سختی می باشد که نیاز به تخصص زیادی دارد.

مشکلات رم

از دیگر قطعات مهم در کیس های کامپیوتری رم دستگاه می باشد.مشکلات مربوط به رم های کامپیوتری گاهی نامشحص می باشد.به عنوان مثال ممکن است رم کامپیوتر شما دچار مشکل باشد ولی در عین حال کامپیوتر شما بدون اشکال کار کند ولی هنگامی که دستگاه شما تحت فشار قرار میگیرد ممکن است کارایی کامل را به شما ندهد و مثلا حین اجرای نرم افزار ممکن است کارایی کامل را به شما ندهد.و یا اینکه بازی خروج کند.مشکلات کامپیوتری مربوط به رم کامپیوتر فقط با تعویض رم قابل درست شدن می باشد و رم ها قابل تعمیر نمی باشند. ولی نکته ای که باید به آن توجه نمود این است که بسیاری از رم ها دارای گارانتی لایف تایم می باشند که می توانید برای تعویض رم خود به شرکتی که گارانتی آن را برعهده گرفته است.

مشکلات گرافیک

گرافیک کامپیوتری یکی از قطعاتی می باشد که عملکرد ان در کامپیوتر بسیار مهم می باشد.چراکه کار پردازش تصویر و اتقال تصویر در کیس های جدید و لپتاپ های جدید کاملا برعهده کارت گرافیکی میباشد که در صورتیکه عملکرد کارت گرافیکی با مشکل مواجه گردد مشکلات زیادی برای کامپیوتر شما پیش می آید. گرافیک کامپیوتر از قسمت های ریادی تشکیل  شده است یکی از این قسمت ها جی پی یو می باشد که کار تجزیه و تحلیل دیتاها گرافیکی را برعهده دارد.از دیگر قسمت های کار های گرافیکی کامپیوتری برد دستگاه می باشد که باقی قطعات روی برد ها کارت گرافیکی قرار می گیرد.مشکلات کامپیوتری مربوط به گرافیک بسیار زیاد می باشد که به دو قسمت نرم افزاری و سخت افزاری تقسیم بندی میگردد.مشکلات نرم افزاری معمولا مرتبط با درایور های کارت گرافیکی می باشد که نیاز است درایور کارت گرافیکی مورد نظر را از سایت لپتاپ مورد نظر و یا سایت مرجع کارت گرافیک دانلود  نمایید.مشکلات سخت افزاری کارت گرافیک نیز با توجه به نوع مشکل متفاوت می باشد که معمولا قابل تعمیر نمییاشد.

مشکلات سی پی یو

مشکلات کامپیوتری علت های مختلفی خواهد داشت که یکی دیگر از این مشکلات مربوط به سی پی یو می باشد.سی پی یو از جمله قطعاتی می باشد که مشکلات مربوط ب =ه آن معمولا غیر مستقیم می باشد. چرا که سی پی یو به ندرت دچار مشکل می گردد. یکی از مشکلات مربوط به سی پی یو مربوط به فن سی پی یو می باشد که اگر فن سی پی یو دچار کثیفی و گرد و خاک شده باشد باعث می شود که کار خنک کتندگی سی پی یو به صورت کامل صورت نگیرد. در صورتیکه سی پی یو به صورت کامل انجام نگیرد در نیتیجه سی پی یو دچار مشکل عملکرد میگردد و دستور به خاموش شدن سیستم می دهد. از دیگر مشکلات مربوط به سی پی یو این است که هنگام جا زدن سی پی یو باید از خمیر سیلیکون استفاده گردد که انتقال حرارت به سینک سی پی یو به خوبی انجام گیرد.که این کار نیز بسیار مهم است چرا که علت قرار گرفتن سینک روی سی پی یو این است که انتقال حرارت به خارج به خوبی صورت گیرد

مشکلات پاور

از دیگر قطعات مهم در رایانه های شخصی پاور کامپیوتر می باشد که وظیفه برق رسانی به کامپیوتر را برعهده دارد.عملکرد کامپیوتر بسیار مهم است چرا که اگر به هرکدام از قطعات برق کمتری نسبت به برق استاندارد برسد کارایی خوبی از خود نشان نخواهد داد.و اشکالیابی از پاور نیز بسیار سخت است زیرا این قطعه در صورتیکه بر4 کمی را انتقال دهد قطعات هنگامی خود را نشان می دهند که زیر بار بالایی باشند.

در صورت بروز هرگونه مشکل رایانه ای می توانید با شماره 9099070545 تماس برقرار نمایید تا همکاران ما شما را راهنمایی نمایند

مشکلات رایانه ای  خود را با در میان بگزارید تا در سریعترین زمان ممکن مشکل شمارا برطرف نماییم.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *