آموزش فعال سازی رمز پویا برای تمامی بانک ها

فعال سازی رمز پویا

فهرست مطالب

به این نوشته امتیاز دهید
[کل: 0 میانگین: 0]

شاید تا به حال برای شما نیز اتفاق افتاده باشد که در زمان پرداخت اینترنتی، از درگاه بانک مورد نظر پیامی را برای شما فرستاده شده است که فقط با فعال سازی رمز پویا می توانید اقدام به پرداخت آنلاین نمایید. تا به حال پرداخت الکترونیکی از طریق رمز دوم صورت می گرفت. البته این رمز تنها یک بار ایجاد می شد تنها در صورتی که خودتان اقدام به تغییر آن می کردید قابل تعویض بود. در زمان استفاده از رمز دوم سوء استفاده و کلاهبرداری از راه های گوناگونی افزایش پیدا کرده بود. سیستم بانکی کشور فعال سازی رمز یک بار مصرف را برای پرداخت الکترونیکی و همچنین جلوگیری از کلاهبرداری ها ایجاد کرده است.

نحوه فعال سازی رمز پویا (رمز یک بار مصرف) همه بانک ها

بانک سپه

بانک صنعت و معدن

بانک کشاورزی

بانک مسکن

بانک توسعه تعاون

پست بانک ایران

بانک اقتصاد نوین

بانک پارسیان

بانک کارآفرین

بانک سامان

بانک سینا

بانک خاورمیانه

بانک شهر

بانک دی

بانک صادرات

بانک ملت

بانک تجارت

بانک رفاه

بانک حکمت ایرانیان

بانک گردشگری

بانک ایران زمین

بانک قوامین

بانک انصار

بانک سرمایه

بانک پاسارگاد

بانک قرض‌الحسنه مهرآفرین

  • برای مشکلات کامپیوتری خود با بخش رایانه کمک مرکز امداد رایانه تماس بگیرید

    برای مطرح نمودن سوالات موبایلی خود با موبایل کمک تماس بگیرید

 

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی :

چنانچه هنوز از رمز دوم (رمز اینترنتی) ثابت برای کارت‌های بانکی خود استفاده می‌‌نمایید، ضروری است به منظور ارتقاء امنیت و محافظت از حساب‌های بانکی خود در برابر فعالیت‌های کلاهبردارانه و متقلبانه، هر چه سریع تر نسبت به فعال سازی رمز دوم پویا برای کارت‌های بانکی خود اقدام فرمایید. (جهت فعال سازی رمز دوم می توانید به بانک یا عابر بانک مورد نظر یا سامانه پیامکی و اپلیکیشن بانک خود مراجعه کنید ). توجه کنید که در حال حاضر برای تراکنش های زیر 100 هزار تومان نیازی به رمز دوم پویا نیست.

آموزش فعال سازی رمز پویا برای تمامی بانک هارمز پویا یا رمز موقت دوم چیست ؟

رمز پویا کارت بانکی، رمز یک بار مصرفی است که به جای رمز دوم کارت استفاده می‌شود. این  رمز که یک عدد چند رقمی  می باشد که توسط سیستم بانکی کارت شما درست شده و از طریق سامانه پیامکی برای سیم کارتی که به نام شما می باشد و در بانک ثبت شده فرستاده می شود. مدت زمان استفاده از این رمز ها معمولا 60 ثانیه می باشد. در صورت تمام شدن وقت رمز بانکی شما منسوخ شده و باید درخواست رمز جدیدتری بنماید. رمز پویا یکی از سیستم های امنیتی محبوبی است  که در سرتاسر دنیا نیز استفاده می شود.

چرا باید از رمز دوم پویا (رمز موقت دوم کارت) استفاده کنیم؟

اگر نگاهی به صفحه حوادث اینترنتی مجلات یا رونامه های مختلف بیندازیم  با خبر های ناخوشاندی روبه رو خواهیم شد که عموم این اخبار حاکی از سرقت  پول از کارت های عابر بانک می باشد. آن هم به وسیله رمز دوم کارت  که در پی شکایات  زیادی در استان های مختلفی بانک مرکزی دستور راهکار اساسی برای این مشکل صادر کرد و آن رمز دوم موقت که بانک ها را مجاب به استفاده از این رمز ها و حتی جایگزینی  آن با رمز دوم ثابت کرد.

چگونه سارقان از کارت شما پول برداشت می کنند:

در گذشته سارقان با ترفند های مختلفی (فیشنگ و کرک و …) به رمز ثابت دوم کارت اشخاص دسترسی پیدا می کردند. با استفاده از سایت ها و آپ های مختلف یا حتی عابر بانک هایی که بدون کارت خدمات ارائه می کنند اقدام به خرید کالا یا برداشت پول می کردند، بدون این که صاحب کارت متوجه شود. اما با اجرا شدن طرح رمز های پویا این کار تقریبا امکان پذیر نمی باشد. چرا که رمز شما دیگر ثابت نیست و به ازای هر تراکنش رمز شفا تغییر می کند. حتی خودتان تا رسیدن پیامک نمی دانید رمز پویا چه عددی می باشد ( غیر قابل کرک بودن رمز). اما  اگر نرخ جرائم اینترنتی این دو ماه ( بعد از اجرایی رمز دوم پویا ) با دو ماه گذشته را ببنیم کاهش فراونی در جرائم بانکی خواهیم داشت.

آموزش فعال سازی رمز پویا برای تمامی بانک هانحوه  فعال سازی سامانه رمز پویا برای کارت های بانکی:

توجه کنید که بعضی از بانک ها به صورت اتوماتیک رمز پویا خود را فعال سازی می کنند. در غیر این صورت باید به بانک خود مراجعه کنید و درخواست فعال سازی رمز را ابلاغ کنید.

1 – برای فعال سازی رمز یک بار مصرف با همراه داشتن مدارک شناسایی خود به یکی از شعب بانک مورد نظر مراجعه کرده و مراحل دریافت رمز پویا را انجام دهید.

2 – برای فعال سازی رمز یک بار مصرف به دستگاه‌های خودپرداز بانک‌ مربوطه مراجعه کرده و از منوی خدمات رمز پویا، را انتخاب کنید و اقدام به فعال سازی آن کنید.

فعال سازی رمز یک بار مصرفآموزش دریافت رمز یک بار مصرف:

پس فعال سازی سامانه پویا که آموزش آن را در بالا توضیح دادیم. به وسیله یکی از روش هایی که بانک مورد نظرتان پیشنهاد داده می توانید رمز پویا خود را دریافت کنید. پس از این کار می توانید خرید های بالا 100 هزار تومان انجام دهید.

1 – روش اول به وسیله دریافت از طریق برنامه‌ های کاربردی بانک، اینترنت بانک و یا موبایل بانک.

2 – روش دوم به وسیله دریافت از طریق کد USSD (همان کد دستوری) بانک صادرکننده کارت شما

3 – روش سوم به وسیله دریافت از طریق زدن دکمه “درخواست رمز پویا” در درگاه پرداخت اینترنتی

آموزش دریافت رمز دوم یک بار مصرف برای تمامی بانک‌ها:

در این قسمت قصد داریم نحوه دریافت رمز پویا برای بانک ملی را به شما آموزش دهیم که در ادامه با ما همراه باشید:

بخش پشتیبانی و فنی بانک ملی ایران دو روش مختلف را برای دریافت رمز پویا به مشتریان خود ارائه داده است که در ادامه مقاله این دو روش را کاملا شرح می دهیم:

1- فعال سازی رمز پویا با استفاده از اپلیکیشن: بانک ملی اپلیکیشنی به نام اپلیکیشن 60 ارائه داده است. با نصب این اپلیکیشن در گوشی همراه خود می توانید رمز پویا را دریافت نمایید:

در مرحله اول باید اپلیکیشن رمز بان را در گوشی همراه خود نصب نمایید. با نصب این اپ روی گوشی و باز نمودن آن با صفحه ای برای ورود شماره موبایل خود رو به رو می شوید. بعد از وارد نمودن شماره موبایل خود یک کد به شما ارسال می شود. با ورود این کد وارد سامانه رمز بان می شوید و از منوی سمت راست پایین می توانید گزینه فعال سازی رمز دوم یک بار مصرف را بزنید. با وارد کردن اطلاعات کارت بانکی خود کد دریافت نمایید. بعد از دریافت این کد و کپی کردن آن وارد اپلیکیشن 60 شده و این کد را به همراه کد ارسال شده به گوشی همراه خود وارد نمایید. سپس دکمه تایید را بزنید با این کار رمز دوم یک بار مصرف شما برای کارت بانک ملی شما فعال می شود در زیر می توانید ویدئوی این آموزش را مشاهده نمایید:

در بخش بعدی نحوه دریافت رمز پویا برای بانک ملت را مورد بررسی قرار می دهیم:

دریافت رمز دوم یک بار مصرف برای بانک سه روش مختلف دارد که در زیر به آنها اشاره می کنیم:

فعال سازی رمز یک بار مصرفدریافت رمز دوم با استفاده از خودپرداز:

این روش ساده ترین روش برای فعال نمودن رمز پویا بانک ملت می باشد. با مراجعه به خود پرداز بانک ملت و وارد نمودن اطلاعات ورود می توانید گزینه فعال سازی رمز پویا را انتخاب نمایید. بعد از انجام این کار یک رمز به گوشی همراه شما ارسال می شود که از این کد می توانید به عنوان رمز موقت استفاده نمایید.

در بخش بعدی می خواهیم در مورد دریافت رمز پویا بانک صادرات صحبت کنیم. در این آموزش از صفر تا صد در این مورد توضیح داده خواهد شد:

برای دریافت رمز پویا بانک صادرات مراحل زیر را انجام دهید:

ابتدا باید وارد وب سایت بانک صادرات شوید و از منوی نرم افزارها نرم افزار ریما را دانلود نمایید. پس از دانلود و نصب نرم افزار اطلاعات و شماره تماس خود را وارد نمایید. سپس یک کد فعال سازی برای  فعال سازی برنامه مورد نظر از طریق پیامک برای شما ارسال می شود. پس از دریافت کد امنیتی، به یکی از خودپردازهای بانک صادرات مراجعه نمایید. پس از وارد کردن شماره همراه، کد امنیتی 120 کاراکتری از طریق پیامک به تلفن همراه کابر ارسال می شود. علاوه براین یک کد امنیتی 8 رقمی بر روی رسید دستگاه چاپ می گردد. کاربر با وارد کردن این دو کد در اپلیکیشن می تواند نسبت به فعال سازی رمز پویا اقدام نمایید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

You have to agree to the comment policy.

روش های تماس با امداد رایانه

آخرین نوشته ها

دسته بندی نوشته ها