حذف و غیرفعال شدن پیج اینستاگرام به دلیل سن + راه حل

حذف پبج اینستاگرام به دلیل تاریخ تولد

فهرست مطالب

به این نوشته امتیاز دهید
[کل: 0 میانگین: 0]

قوانین اینستاگرام دائما در حال تغییر و بروزرسانی هستند. در آذرماه سال 1398 اینستاگرام اعلام نمود که برای استفاده از اینستاگرام کاربران باید حداقل 13 سال سن داشته باشند. به همین دلیل در زمان ثبت نام از کاربر خواسته میشود تاریخ تولد خود را وارد نماید. اما از مهرماه 1400 این قانون به طور سختگیرانه ای به اجرا درآمد و باعث به وجود آمدن مشکلات بسیاری برای کاربران شد. در این مقاله امداد رایانه به بررسی روش های حل مشکل محدودیت سن در اینستاگرام میپردازیم.

محدودیت سنی اینستاگرام چیست؟

همانطور که پیش تر گفتیم طبق قوانین اینستاگرام افراد برای استفاده از آن باید بیشتر از 13 سال سن داشته باشند. اما تا همین چند وقت پیش اجرای این قانون تنها به این مورد محدود میشد که پیج هایی که دارای محتوای حساس بودند میتوانستند انتخاب کنند که کاربران کم سن و سال نتوانند پست های آنهارا مشاهده کنند. در این صورت افرادی که تاریخ تولد خود را در هنگام ثبت نام وارد نکرده بودند و یا طبق تاریخ وارد شده کمتر از 13 سال سن داشتند با محدودیت مشاهده این پست ها روبرو میشدند.

حذف پیج اینستاگرام به دلیل محدودیت سنی (تاریخ تولد)

تا همین چند وقت پیش محدودیت سنی در اینستاگرام تنها محدود به موردی که در بالا توضیح دادیم میشد. اما حدود یکماهی است که اینستاگرام اجرای این قانون را به طور سختگیرانه تری دنبال میکند. در این میان بسیاری از کاربران این نرم افزار با مشکلات مختلفی از جمله غیرفعال شدن و حذف اکانتشان به دلیل همین محدودیت سنی روبرو شده اند. اگر شما نیز جزو آن دسته از کاربران اینستاگرام هستید که به دلیل عدم ورود تاریخ تولد یا سن کمتر از 13 سال پیجتان حذف شده است یا مشکل دیگری برای آن به وجود آمده است اصلا نگران نباشید چون این مشکل قابل حل است.

رفع محدودیت سنی اینستاگرام با تغییر تاریخ تولد

این روش مناسب آن دسته از دوستانی است که به اکانت خود دسترسی دارند و تنها دچار محدودیت شده اند. رفع این مشکل بسیار ساده است و نیاز به انجام کار خاص یا پیچیده ای نمیباشد. به این منظور شما باید در صفحه پروفایل خود بر روی Edit profile کلیک کرده و از صفحه باز شده تاریخ تولد خود را تغییر دهید. پس از تغییر تاریخ تولد از این قسمت تمام محدودیت های سنی اعمال شده برای شما حذف میگردد.

حذف و غیرفعال شدن پیج اینستاگرام به دلیل سن + راه حل
حذف و غیرفعال شدن پیج اینستاگرام به دلیل سن + راه حل

تنظیم محدودیت سنی برای محتوای پیج یا حذف محدودیت سنی

در دو حالت ممکن است به راهنمایی ای که در ادامه بیان میکنیم نیاز داشته باشید.اولین مورد مربوط به زمانی است که محتوای پیج شما مناسب افراد کم سن و سال نیست یا حتی به دلایل تجاری نیاز به جذب کاربرانی از گروه سنی خاص دارید. دومین مورد مربوط به زمانی است که پیج شما به اشتباه دارای محدودیت سنی است و این باعث میشود که کاربران کم سن نتوانند شما را دنبال کنند.اگر به یکی از دومورد بالا برخوردید کافی است مراحل زیر را دنبال کنید:

  • ابتدا وارد صفحه پروفایل خود شوید و تنظیمات اصلی اینستاگرام را باز کنید.
  • بسته به نوع پروفایل اگر اکانت شما از نوع بیزینس است بر روی گزینه business و اگر شخصی است گزینه creator را انتخاب کنید.
  • در صفحه ای که اکنون مشاهده میکنید گزینه ای وجود دارد به نام minimum age که از طریق این گزینه میتوانید حداقل سن برای مشاهده محتوای پیج خود را مشخص نمایید.

در قسمتی که ذکر کردیم شما میتوانید به غیر از تغییر حداقل سن ورود افراد با سن های مختلف از کشور های مختلف را نیز کنترل کنید و به طور اختصاصی تنظیمات مورد نیاز آن را انجام دهید. کار کردن با این قسمت بسیار ساده بوده و پیچیدگی خاصی ندارد.

بازگردانی پیج حذف شده به دلیل محدودیت سنی اینستاگرام

در نهایت به مسئله ای میپردازیم که مدتی است کاربران اینستاگرام نه تنها از ایران بلکه در سراسر جهان با آن درگیر هستند. اگر شما نیز جزو افرادی هستید که حساب کاربری اینستاگرامتان به دلیل کمبود سن یا همان محدودیت سن مسدود شده است یا به کلی حذف گردیده است، اصلا نگران نباشید زیرا این موضوع قابل حل است. در ادامه به علت به وجود آمدن این مشکل و راه حل آن میپردازیم.

چرا پیج های اینستاگرام به دلیل سن کاربر حذف میشوند؟!

این مشکل به دلایل مختلفی ممکن است ایجاد شود. اولین مورد عدم ورود تاریخ تولد در پروفایل در زمن ثبت نام میباشد. کاربران قدیمی نیازی به ورود اطلاعات شخصی مانند تاریخ تولد در زمان ثبت نام نداشتند. اما پس از اضافه شدن قوانین مربوط به محدودیت سن به اینستاگرام بارها از کاربران خواسته شده است اطلاعات خود را تکمیل کنند. در صورتی که کاربر اهمیتی به این موضوع نداده باشد و اطلاعات خود را تکمیل نکرده باشد، ممکن است پیج وی به دلیل عدم ورود تاریخ تولد مسدود و یا حذف بگردد. همچنین در صورتی که تاریخ تولد وارد شده در پروفایل کمتر از 13 سال باشد نیز ممکن است این اتفاق رخ دهد.

بازگردانی پیج های اینستاگرام حذف شده به دلیل محدودیت سنی چگونه است؟!

پیش از اینکه به بررسی راه حل مشکل یاد شده بپردازیم لازم است نکته ای را ذکر کنیم. بازگردانی پیج حذف شده در اینستاگرام امکان پذیر است اما ممکن است مدتی طول بکشد پس برای این کار عجله نداشته باشید. اگر بخواهیم به طور کاملا خلاصه بیان کنیم برای بازگردانی پیج خود باید با پشتیبانی فنی اینستاگرام ارتباط برقرار نمایید و به آنها اثبات نمایید که بیشتر از 13 سال سن دارید. برای اینکار طبق مراحل زیر عمل کنید:

 • در اولین مرحله باید از یک ابزار تغییرIP استفاده نمایید تا اینستاگرام کشور شمارا جایی به غیر از ایران تشخیص دهد. این مسئله به پاسخگویی سریعتر کمک میکند.
 • سپس روی لینک روبرو کلیک کنید تا به صفحه ارتباط با پشتیبانی اینستاگرام هدایت شوید.(برو به پشیتبانی اینستاگرام)
 • در صفحه باز شده فرمی وجود دارد که طبق اطلاعات خواسته شده باید آن را به زبان انگلیسی تکمیل کنید.
 • در اولین کادر از شما خواسته است نام و نام خانوادگی واقعی خود را وارد نمایید.
 • در کادر بعدی آدرس ایمیلی که اکانت اینستاگرام خود را با آن ساخته اید وارد کنید و در صورتی که از شماره موبایل برای ساخت اکانت استفاده کرده اید یک آدرس ایمیل معتبر را در این قسمت وارد کنید.
 • در فیلد بعدی فرم باید آیدی اینستاگرام پیجی که دچار مشکل شده است را وارد نمایید. دقت نمایید در صورتی که اشتباه کوچکی کنید درخواست شما بی نتیجه خواهد ماند.
 • در کادر بعدی تاریخ تولد دقیق خود را به صورت میلادی وارد کنید. برای تبدیل تاریخ شمسی به میلادی میتوانید از ابزارهای آنلاین استفاده نمایید.
 • فیلد بعدی که مهم ترین فیلد نیز میباشد مربوط به بارگذاری مدارک هویتی است. در این قسمت باید مدرک هویتی خود را بارگذاری نمایید تا اینستاگرام بتواند از طریق آن هویت و تاریخ تولد شما را تایید کند.

نکته مهم: بهتری مدرک هویتی در این قسمت پاسپورت یا همان گذرنامه میباشد زیرا از اعتبار بین المللی برخوردار است. اما در صورتی که گذرنامه ندارید میتوانید از مدارک دیگر مانند شناسنامه یا کارت ملی استفاده نمایید.تنها نکته قابل توجه این است که تاریخ تولدتان به طور دقیق مشخص باشد.

پس ار تکمیل فرم آن را ارسال نمایید و منتظر پاسخ آن بمانید. همانطور که گفته شد پاسخگویی به درخواست شما ممکن است بین 24 ساعت تا 7 روز زمان ببرد. پس عجله نکنید و از ارسال مجدد فرم در زمان کوتاه خودداری نمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

You have to agree to the comment policy.

روش های تماس با امداد رایانه

آخرین نوشته ها

دسته بندی نوشته ها