هم اکنون تمامی کارشناسان امداد رایانه آنلاین میباشند. در صورت نیاز به دریافت راهنمایی و پشتیبانی با ما تماس بگیرید

بورس
به این نوشته امتیاز دهید
[کل: 0 میانگین: 0]

مشاوره در زمینه خرید و فروش سهام

بازار بورس مکانی است که در آن خرید و فروش انجام می گیرد. بنابراین هر زمانی شرایطی ایجاد شود که بین خریدار و فروشنده ارتباطی برقرار گردد و معامله ای انجام شود بازار بورس تشکیل شده است. بازار بورس ممکن است یک مکان فیزیکی یا اینترنت باشد. آنچه خریداران و فروشندگان معامله می کنند، دارایی های آن ها است که می تواند واقعی یا مالی باشد. منظور از دارایی های واقعی همان دارایی فیزیکی مثل خانه، زمین، خودرو است. همچنین دارایی های مالی شامل اسنادی مانند سهام و اوراق مشارکت هستند. علی رغم این که بازار بورس روال کار تقریبا پیچیده ای دارد، می تواند منبع درآمد و کسب سود بسیار خوبی برای سرمایه گذاران به شمار رود. برای کسب درآمد و سود در بازار بورس، بایستی با رفتار بازار و معاملات بورسی آشنا باشید تا بتوانید از فرصت های سرمایه گذاری بورس به درستی استفاده کنید.

در صورتیکه نیاز به مشاوره در زمینه بورس دارید می توانید بعد از خرید بسته مکالمه امکان برقراری تماس با کارشناسان را خواهید داشت.

همچینین برای مطرح نمودن سوالات خود به صورت رایگان می توانید با ارسال پیام در انتهای مقاله سوالات خود را مطرح نمایید.

برای دریافت کد بورسی و خرید و فروش در بازار بورس  ابتدا بایستی در سامانه سجام ثبت نام نمایید.

ثبت نام در سامانه سجام

برای ثبت نام در سامانه سجام ابتدا باید به سایت sejam.ir مراجعه نمایید. سپس تمام مراحل ثبت نام را تا انتها تکمیل کنید. البته برخی از کارگزاری ها این امکان را برای کاربران خود ایجاد کرده اند که پس از تکمیل فرآیند ثبت نام، اطلاعات کاربر را به سامانه سجام ارسال شده و همزمان ثبت نام در این سامانه نیز صورت می گیرد. در مرحله آخر کاربر باید برای انجام احراز هویت اقدام کند.

احراز هویت سامانه سجام

پس از تکمیل فرآیند ثبت نام از طریق سامانه سجام، یک کد پیگیری ثبت نام برای کاربر ارسال می شود. بعد از دریافت کد پیگیری کاربر بایستی احراز هویت سجام را انجام دهد.  برای این کار متقاضی می تواند با مراجعه حضوری به دفاتر خدمات پیشخوان دولت و با ارائه مدارک لازم برای دریافت کد بورسی و تکمیل فرآیند احراز هویت سامانه سجام و کارگزاری بپردازد. به این نکته توجه نمایید که برای احراز هویت بهتر است به دفاتر خدمات پیشخوان منتخب کارگزاری که در آن ثبت نام نموده اید مراجعه نمایید. بنابراین در این صورت امکان انجام همزمان احراز هویت سامانه سجام و احراز هویت کارگزاری وجود دارد.

 همچنین استفاده از روش آنلاین توسط سامانه سجام برای دریافت کد بورسی در حال حاضر اجرایی نشده است. ولی قرار است به زودی به مرحله اجرایی برسد. البته برخی از کارگزاری ها امکان کد گیری غیر حضوری را فراهم کرده اند. هر فردی می تواند با ارائه مدارک برای دریافت کد معاملات بورس اقدام کند. این کد برای هر فردی منحصر به فرد است و در حقیقت شناسنامه او در بازار بورس محسوب می شود که از تعدادی حرف و اعداد تشکیل شده است.

 

لیست کارگزاری های بورس

در کشور ما تعداد بسیاری از کارگزاری های بورس در حال فعالیت هستند که نقش کلیدی آن ها ساخت یک شبکه معاملاتی بین خریدار و فروشنده در بازار بورس و اوراق بهادار است. چنان چه می خواهید وارد بازار بورس شوید پس از ثبت نام و دریافت کد بورسی می توانید کارگزاری خود را انتخاب نمایید. کارگزاری های بورس خدمات متنوعی مانند اعطای کد بورس، صندوق سرمایه گذاری مشترک با سودهای ثابت و متغیر، مشاوره و یا حتی کلاس های آموزشی به کاربران خود ارائه می کنند. بنابراین این کارگزاری ها در  برابر تمام خدمات از شما کارمزد دریافت می کنند. علاوه براین، کارگزاری های معتبر اغلب در بیشتر استان های کشور شعبه دارند و برای کاربران فرصت مراجعه حضوری را ایجاد می کنند.

برای مشاهده فهرست کارگزاری های بورس می توانید در این جا کلیک نمایید. این لیست کارگزاری های بورس، از طریق سازمان بورس تدوین شده است و فهرست تمام کارگزاری های فعال در ایران است. در حال حاضر، 108 کارگزاری رسمی و مجوزدار از سازمان بورس و اوراق بهادار فعال هستند.

ثبت نام در کارگزاری های بورس

خرید و فروش در بورس اوراق بهادار و ثبت درخواست خرید یا فروش سهام توسط کارگزاری ها به چند روش صورت می گیرد.

مراجعه حضوری به کارگزاری و درخواست خرید یا فروش سهام

درخواست تلفنی به کارگزاری برای خرید یا فروش سهام

درخواست اینترنتی به کارگزاری برای خرید یا فروش سهام

خرید یا فروش مستقیم سهام از طریق خود فرد، توسط سامانه معاملات آنلاین (برخط)

در روش اول می توانید به صورت حضوری به یکی از شعب کارگزاری مراجعه نمایید. سپس سفارش خرید یا فروش را ثبت نمایید.

نحوه ثبت نام در کارگزاری آگاه

یکی از خدمات خاص کارگزاری آگاه، راه اندازی سامانه آگاه اکسپرس است. در این صورت سرمایه گذاران بدون حضور در شعب کارگذاری بتوانند برای دریافت کدهای معاملاتی اقدام کنند. در سامانه آگاه اکسپرس، سرمایه گذاران قادرند با صرف چند دقیقه، اطلاعات خود را در سیستم ثبت نام در کارگزاری آگاه وارد کنند. بنابراین پس از پایان ثبت نام مشخصات، مابقی فرآیند کدگیری برای مناطق مختلف کشور به شکل غیر حضوری و بدون نیاز به مراجعه به شعب کارگزاری قابل انجام است. برای ثبت نام اقدامات زیر را انجام دهید:

مراحل ثبت نام در کارگزاری آگاه

برای ثبت نام در کارگزاری آگاه کافی است سرمایه گذاران به سایت آگاه اکسپرس مراجعه نمایند. سپس با طی کردن مراحل زیر فرآیند پیش ثبت نام خود را در این کارگزاری تکمیل نمایند. این مراحل عبارتند از:

با مراجعه به سایت آگاه اکسپرس، ثبت نام دریافت کد بورسی رایگان را انتخاب نمایید.

در این مرحله پیغامی برای شما نمایش داده می شود که در صورتی که عضو باشگاه نیستید روی گزینه ثبت نام جدید کلیک نمایید. سپس کادری برای شما ظاهر می شود کد ملی خود را وارد نمایید.

در این مرحله اطلاعات خواسته شده و اطلاعات مربوط به مشخصات فردی را وارد نمایید. در مرحله بعدی یک کد امنیتی برای شما ارسال می شود که لازم است تا در کادر مشخص شده وارد نمایید. با ثبت کد فعال سازی در صفحه مربوطه می توایند روند تکمیل فرم های کدگیری را انجام دهید. در مراحل بعدی تمام اطلاعات خواسته شده را تکمیل نمایید. پس از انجام این کار و گذراندن تمام مراحل در آخر مرحله پیش ثبت نام اینترنتی شما در کارگزاری آگاه به پایان رسیده است. برای انجام احراز هویت به یکی از دفاتر کارگزاری آگاه یا دفاتر پیشخوان مراجعه نمایید.

آموزش بورس با کارگزاری آگاه

برای حضور در بورس نیاز است تا داده های نمادها و تغییرات قیمت سهام شرکت ها را در اختیار داشته باشید. علاوه براین نمودارهای گوناگونی از جمله نمودار پراکندگی، نمودارهای کندل، نمودارهای روند و سایر نمودارهایی مانند نمودارهای هیستوگرام و میله ای را ترسیم کرده و از آن ها جهت پیش بینی استفاده نمایید. البته تمام این نمودارها توسط نرم افزارهای کارگزاری ها قابل دسترسی است. کارگزاری آگاه از طریق نرام افزار آساتریدر خود این شرایط را ایجاد کرده است تا افراد بتوانند توسط این نرم افزار بهترین اطلاعات لخواه دست پیدا کنند.

بنابراین کارگزاری آگاه به صورت غیر مستقیم آموزش بوری را برای همگان و به شکل رایگان ایجاد کرده است. کارگزاری آگاه به عنوان یکی از کارگزاری های فعال در زمینه بورس توانسته است افراد بسیاری را به دنیای بورس پیوند دهد. جهت آموزش تلفنی و آنلاین بورس با کارگزاری آگاه می توانید به سایت امداد رایانه مراجعه نمایید.

مشاوره بورس – کارگزاری آگاه

در کارگزاری آگلاه علاوه بر اقداماتی از جمله خرید و فروش، اطلاعات مفید و راهنمایی در رابطه با عنوان های مختلف بورس برای افراد تازه کار و راغب وجود دارد. آموزش و تحلیل از انواع امکاناتی است که می توانید توسط سایت کارگزاری آگاه به آن ها دسترسی داشته باشید. کارگزاری آگاه در حوزه معاملات اوراق بهادار، معاملات آملاین اوراق بهادار، بورس کالا، آتی سکه، صندوق سرمایه گذاری و تامین سرمایه فعالیت می کند. همچنین در حوزه های مشاوره و آموزش نیز به کاربران خدمات ارائه می دهند. کارگزاری آگاه در میان 108 کارگذاری دارای رتبه الف است و توانسته خود را به عنوان یکی از بهترین کارگزاری ها در سطح کشور معرفی کند.

مراحل ثبت نام در کارگزاری مفید

برای ثبت نام و ایجاد حساب کاربری در کارگزاری مفید، کافی است به سایت کارگزاری مفید مراجعه نمایید و مراحل آن را به صورت دقیق انجام دهید.

در این مرحله با ورود به سایت کارگزاری مفید و با انتخاب افتتاح حساب در صفحه باز شده، شماره همراه خود را به همراه کد امنیتی ارائه شده از طریق سامانه را در کادرهای مربوطه وارد نمایید. پس از وارد کردن کد امنیتی، اطلاعات خواسته شده را با دقت وارد نمایید. پس از تکمیل اطلاعات و اتمام ثبت نام در سایت کارگزاری مفید یک کد بورسی برای شما ارسال می شود. با استفاده از کد بورسی خود می توانید به انجام معاملات در بازار سرمایه بپردازید.

نکته: کد بورسی هر فردی منحصر به فرد بوده و فقط یک بار برای او صادر می شود، بنابراین در حفظ آن کوشا باشید.

مشاوره  بورس – کارگزاری مفید

در گذشته، سرمایه گذاران برای ورود به بازار بورس بایستی با استفاده از دانش و تحلیل خود، اقدام به سرمایه گذاری در بورس می کردند. ولی امروزه خدمات مشاوره ای برای شناخت ابزارهای جدید از اهمیت بسیاربالایی برخوردار است. بنابراین در این صورت سرمایه گذاران با توجه به شرایط خود بتوانند مدیریت بهتری بر دارایی های خود داشته باشند. در بازار بورس سرمایه گذاران نیاز به ریسک و صبر و حوصله دارند. برخی از افرادی که ریسک پذیر نیستند و تمایلی ندارند بخشی از سرمایه خود را درگیر این موضوع نمایند.

این نوع افراد بایستی شود ثابتی را دریافت نمایند و بر پایه آن سرمایه خود را ارتقا دهند. کارگزاری مفید با مشاورین خود، افراد را به سمت سرمایه گذاری در صندوق های با درآمد ثابت سوق می دهند. البته باید توجه نمایید که تضمین سود از طریق صندوق ها براساس قوانین سازمان بورس غیر مجاز است. ولی باید گفت که صندوق های مفید به سهامدارن به شکل ماهانه سود پرداخت می کنند. جهت هر گونه مشاوره با این  شماره 9099070545 تماس بگیرید.

آموزش بورس با کارگزاری مفید

کارگزاری مفید یکی از بهترین کارگزاری های کشور محسوب می شود که چندین سال در این زمینه فعالیت می کند. کارگزاری مفید در تلاش است به واسطه ارائه خدمات بورسی به افراد سرمایه گذار جهت ارتقای دانش سرمایه گذاران کمک نمایند. مشاورین ما آموزش های لازم را در رابطه با بورس و روش های سرمایه گذاری به صورت آنلاین و تلفنی در اختیار شما قرار می دهند.

ارسال پرسش

در صورتی که سوال و یا مشکلی دارید میتوانید با تکمیل فرم زیر و دریافت کد پیگیری پاسخ آن را از کارشناسان امداد رایانه دریافت کنید

 

شماره وارد شده خصوصی خواهد ماند و برای ارتباط با شما استفاده میشود.

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

  • سلام خسته نباشید. من چندتا سهم خریدم از شفارا و سفاسی و فالیاژ. اما همشون منفی شدن. میخاستم ببینم بازم مثبت میشن و چه موقع بفروشمشون بهتره؟

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست