هم اکنون تمامی کارشناسان امداد رایانه آنلاین میباشند. در صورت نیاز به دریافت راهنمایی و پشتیبانی با ما تماس بگیرید

به این نوشته امتیاز دهید
[کل: 0 میانگین: 0]

شبکه های کامپیوتری در دو دسته بندی کلی قرار میگیرند که در زیر به هریک از این مدل های شبکه توضیح داده می شود:
اولین مدل از شبکه هاب کامپیوتری شبکه های وورک گروپ می باشد این شبکه های کامپیوتری از پر استفاده ترین شبکه ها در دفاتر کاری می باشد که دارای ابعاد بزرگی نیستند و معمولا تعداد سیستم های شبکه از 10 تا 12 سیستم تجاوز نمیکند. البته تعدا سیستم های داخل شبکه نشان دهنده نوع شبکه نمی باشد و حتی با تعداد چند کامپیوتر نیز ممکن است از شبکه های دیگر کامپیوتری نیز استفاده شود. در این شبکه های وورک گروپ که به شبکه های کامپیوتری کلاینت کلاینت نیز معروف هستند تمام سیستم های داخل شبکه به خودی خود هم به دیگر سیستم های شبکه سرویس می دهند و هم سرویس میگیرند. و این به این معنی می باشد که هیچ سیستم کنترل خارجی که این کامپیوتر ها را کنترل کند وجود ندارد. در این مدل از شبکه هر سیستم فایل هایی را که کاربر صلاح بداند شیر کرده و در اختیار دیگران قرار می دهد. راه اندازی این مدل از شبکه بسیار کم هزینه بوده و کارشناس  علم زیادی برای راه اندازی آن نیاز ندارد.
مدل دوم از شبکه های کامپیوتری شبکه های کامپیوتری دامین می باشد که این مدل از شبکه یک سیستم به عنون سرویس دهنده و بقیه سیستم ها به عنوان سرویس گیرنده عمل می کنند.

ارسال پرسش

در صورتی که سوال و یا مشکلی دارید میتوانید با تکمیل فرم زیر و دریافت کد پیگیری پاسخ آن را از کارشناسان امداد رایانه دریافت کنید

 

شماره وارد شده خصوصی خواهد ماند و برای ارتباط با شما استفاده میشود.

فهرست