هم اکنون تمامی کارشناسان امداد رایانه آنلاین میباشند. در صورت نیاز به دریافت راهنمایی و پشتیبانی با ما تماس بگیرید

به این نوشته امتیاز دهید
[کل: 0 میانگین: 0]

HOST خوب : SITE خوب

HOST خوب : SITE خوب
 
زمانی که فردی بخواهد اطلاعات ، صحبت ها، مقالات و هر چیز دیگر خود را از طریق اینترنت در دسترسی عموم قرار دهد بهترین و کاملترین راه طراحی صفحات اینترنتی و ثبت یک دامنه (Domain)است.
از آنجایی که این صفحات باید از هر مکان و در هر زمانی قابل رویت باشند.می بایست این صفحات را بر روی یک کامپیوتر که بطور شبانه روز به اینترنت اتصال دارد قرار گیرد.
این کامپیوتر معمولا یک سرور قوی با امکانات متعدد است و در مکانی قرار گرفته که دارای امنیت بسیار بالایی می باشد و همچنین با خطوط پر سرعت به شبکه جهانی اینترنت متصل است.
به این سرور در اصطلاح میزبان وب گفته می شود. اما در انتخاب یک میزبان مناسب برای سایت خود باید نکاتی را رعایت نمایید که بسیار مهم می باشند. اگر چه این کار شاید چند ساعت وقت شما را بگیرد ولی باید توجه داشته باشید که اشتباه در انتخاب میزبان باعث افزایش هزینه ها و هدر رفتن زحمات شما خواهد شد.
● میزان فضا
میزان فضای مورد نیاز برای نگهداری و ذخیره صفحات ، تصاویر، فایلها و یا بانک های اطلاعاتی از مهمترین معیارها برای انتخاب نوع میزبان و نوع سرویس درخواستی از آن میزبان می باشد.در حال حاضر تمامی شرکت های ارائه دهنده سرویس های میزبانی وب تقسیمات سرویس های مختلف خود را بر حسب میزان فضای اختصاص یافته به هر سرویس انجام می دهند. و نکته بسیار مهمی که شما باید به آن توجه داشته باشید جزییات مربوط به امکانات و خدمات دیگری است که با سرویس درخواستی شما در اختیار شما قرار می گیرد.
به عنوان مثال صندوق های پستی و یا لاگ فایلهای سایت نیز در همان فضای سایت قرار می گیرند و اگر شما یک سرویس ۱۰ مگابایتی را از میزبان خریداری نمایید و یک صندوق پستی با ظرفیت ۵ مگابایت نیز ایجاد نمایید ، عملا فقط ۵ مگابایت دیگر برای ذخیره سازی صفحات و فایل های خود بر روی سرویس خود را دارید.
البته برخی شرکت ها نیز فضای مورد نیاز برای لاگ فایل ها و صندوق های پستی را بطور رایگان و بطور مستقل از سرویس خریداری شده توسط شما در اختیار شما قرار می دهند.
● صندوق پستی
یکی از مهمترین و اساسی ترین نیاز مدیران سایت ها داشتن یک صندوق پستی شخصی با نام خود سایت می باشد.بنابراین هنگام انتخاب میزبان وب خود باید به تعداد ایمیل های داده شده ، کیفیت ، ظرفیت و نحوه ایجاد آن توجه فرمایید.یکی از مواردی که شرکت های مختلف برای تبلیغات و جلب مشتری برای خود استفاده می نمایند اختصاص دادن تعداد بسیار زیاد و حتی نا محدود آدرس ایمیل به سرویس های میزبانی وب خود می باشد ولی توجه داشته باشید که آیا به این تعداد ایمیل نیاز دارید یا نه؟ و چنانچه تنها به چند آدرس ایمیل نیازمند هستید ، چنین چیزی را در اولویت های انتخابات میزبان خود قرار ندهید و به جزییات دیگر نیز توجه فرمایید.
● ترافیک سایت و مهمترین مشکل سایت های بزرگ و پر ترافیک
ترافیک سایت مساله ای است که بیش از ۵۰ درصد افراد هنگام خریداری یک سرویس از یک میزبان وب مد نظر قرار نمی دهند و به مشکلات بسیار بزرگی بر می خورند و حتی در بسیاری از موارد مجبور به تغییر سرویس خود و یا پرداخت هزینه های بسیار بالا می باشند.
اگر کارت اعتباری ندارید ، می توانید به شرکت های ایرانی مراجعه کنید فقط در انتخاب آن شرکت مواظب باشیدچون اختیاردامنه به ثبت رسیده در درجه اول در دست آنهاست.
ترافیک سایت عبارتست از میزان اطلاعاتی که در طول یک مدت مشخص بین سرور و بازدید کنندگان سایت شما رد و بدل می شود.این ترافیک رابطه مستقیمی با حجم صفحات وب شما و همچنین تعداد بازدید کنندگان شما دارد.
پس اگر فکر می کنید بازدید کنندگان سایت شما زیاد خواهند بود و یا صفحات سایت شما دارای حجم زیادی است و یا حتی فایلهایی را برای دانلود عموم قرار می دهید که موجب افزایش میزان مصرف ترافیک سایتتان می شود به این نکته حتما توجه داشته باشید که سرویسی را خریداری نمایید که ترافیک مورد نیاز شما را تامین نماید.
● مشتریان دیگر میزبان
یکی دیگر از بهترین و موثر ترین روش ها که در انتخاب یک میزبان مناسب به شما کمک بسیار زیادی می کند مشورت با برخی از مشتریان آن میزبان می باشد.همچنین از میزبان مورد نظر خود بخواهید تا چند نمونه از سایت های مشهوری که میزبانی آنها را بر عهده دارد به شما معرفی نماید. ولی مساله مهمی که باید به آن توجه داشته باشید تعداد سایتهای میزبان شده توسط آن شرکت می باشد.چنانچه فکر میکنید بازدید کنندگان سایتتان زیاد نیست این نکته چندان اهمیتی ندارد ولی چنانچه بازدی کنندگان زیادی دارید این نکته بسیار اهمیت دارد و میزبانی بیش از حد سایت ها بر روی یک سرور موجب تداخل در ارائه سرویس مناسب و سرعت بار گذاری بسیار پایین صفحات سایت شما می شود.
● پشتییانی و تعهدات شرکت میزبان
یکی دیگر از مهمترین موارد که عامل موفقیت بسیاری از میزبان های وب نیز می باشد پشتیبانی همه روزه و مداوم می باشد. باید دقت داشته باشید که هنگام انتخاب یک میزبان خوب علاوه بر در نظر گرفتن قیمت ها و مشخصات و امکانات سرور ، پشتیبانی آن را نیز در نظر بگیرید.
بطور منطقی میزبانهایی که تنها توسط ایمیل و یا ارتباط در یاهو مسنجر به پشتیبانی می پردازند میزبان های مورد اطمینان و مناسبی نمی باشند و بهتر است میزبانی را انتخاب نمایید که دارای شرکت ثبت شده ای باشند و برای پشتیبانی نیز شماره تلفنی را نیز در اختیار شما قرار دهند.
● سیستم عامل
یکی دیگر از مهمترین و ساده ترین انتخاب ها در انتخاب میزبان مناسب در نظر گرفتن سیستم عامل مورد نیاز خود برای ذخیره و راه اندازی سایت می باشد. چنانچه صفحات سایت شما صفحات ساده است این نکته چندان اهمیتی ندارد ولی چنانچه با زبانهای خاص برنامه نویسی طراحی شده اند و صفحاتی پویا می باشند باید سیستم عامل مورد نیاز را بدرستی انتخاب نمایید و سراغ میزبان هایی بروید که آن سیستم عامل را پشتیبانی میکنند.
● سرور در کجا قرار دارد؟
یکی دیگر از مهمترین مواردی که باید مد نظر داشته باشید محل قرار گیری سرورهای میزبان می باشد.و بهتر است میزبانهایی را انتخاب نمایید که سرورهای آنها در یکی از کشورهای آمریکای شمالی یا اروپا باشد چرا که قدرتمندترین سرورهای دنیا در این بخش ها وجود دارند.
● تنظیمات و امکانات دیگر
از دیگر مواردی که باید به آنها توجه داشته باشید امکانات دیگر از جمله تعداد زیر دامنه ها، تعداد بانک های اطلاعاتی ، تعداد کاربران FTP ، تعداد لیست ایمیل ها، میزان درصد بالا بودن سرور (UpTime) ، تهیه نسخه پشتیبان ازهاست و عقد قرار داد می باشد.
● انتخاب دامنه مناسب
نکته مهم دیگری که باید در نظر داشته باشید در انتخاب دامنه مناسب برای سایت می باشد. برای انتخاب یک دامنه نکات زیادی مطرح نیست ولی چند نکته بسیار بسیار مهم را باید مد نظر داشته باشید که عبارتند از:
● شرکت ثبت کننده
دامنه یکی از مهمترین موارد در ثبت دامنه مد نظر گرفتن شرکتی است که این کار را انجام می دهد و در ایران اکثرا دامنه ها در سایت Onlinenic به ثبت می رسد و سایت معتبر و قابل اطمینانی برای این کار می باشد.
● میزان اعتماد به شرکت ثبت کننده دامنه
همانطور که می دانید برای ثبت دامنه باید کارت اعتباری مانند مسترکارت و… در اختیار داشته باشید و چون خیلی از افراد در ایران چنین امکاناتی را در اختیار ندارند شرکت هایی این کار را برای شما انجام می دهند و معادل ریالی هزنیه مورد نظر را از شما دریافت می کنند. انتخاب نام دامنه مهمترین و کلیدی ترین عامل که موجب افزایش بازدید کنندگان سایت شما نیز خواهد شد انتخاب نام مناسب برای دامنه خود می باشد. دقت کنید که نام دامنه با زمینه کاری سایت شما تطابق داشته باشد و هر قدر این نام کوتاهتر باشد در موفقیت سایت شما موثرتر خواهد بود.
منبع : شرکت نرم‌افزاری ایده‌تک

مشکلات رایانه ای
سوالات رایانه ای
پاسخگویی به سوالات رایانه ای

ارسال پرسش

در صورتی که سوال و یا مشکلی دارید میتوانید با تکمیل فرم زیر و دریافت کد پیگیری پاسخ آن را از کارشناسان امداد رایانه دریافت کنید

 

شماره وارد شده خصوصی خواهد ماند و برای ارتباط با شما استفاده میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست