اشتراک گذاری wifi در ویندوز 8

  1. خانه
  2. کامپیوتر
  3. اشتراک گذاری wifi در ویندوز 8

هم اکنون تمامی کارشناسان امداد رایانه آنلاین میباشند. در صورت نیاز به دریافت راهنمایی و پشتیبانی با ما تماس بگیرید

به این نوشته امتیاز دهید
[کل: 0 میانگین: 0]

اگر شما در حال حاضر از یک ویندوز 8 یا 8.1 استفاده می کنید و قصد این را دارید که سایر سیستم های ویندوزی خود را هم به اینترنت و شبکه وای فای این سیستم خود متصل کنید، باید بدانید که خوشبختانه مایکروسافت این امکان را در ویندوزهای اخیر خود ارائه داده است. پس اگر شما دارنده یک سیستم مبتنی بر ویندوز 8 هستید، و می خواهید به اشتراک wifi بپردازید می توانید با چند گام ساده که ما به طور کامل به آموزش آن می پردازیم، این کار را کنید. این کار به وسیله Command Prompt و بخش کمکی داس می تواند به سهولت صورت بگیرد. البته آموزش ما در بردارنده ی کلیه دستورات یا همان کامند هایی است که شما برای این کار نیاز دارید. البته در روز های قبل به یک آموزش پیرامون اشتراک گذاری اینترنت وای فای در سیستم های مبتنی بر ویندوز 7 پرداخته ایم که می توانید آن را مطالعه کنید. جهت سهولت بیشتر روی عنوان این مطلب : راهنمای اشتراک گذاری wifi میان ویندوزها بدون استفاده از Router کلیک کنید.
sharing wifi win 8
نیازمندی های شما برای تبدیل سیستم ویندوز 8 و 8.1 خود به یک نقطه دسترسی وای فای
به منظور استفاده از لپ تاپ ویندوز8.1 و یا دستگاه ترکیبی خود به عنوان یک اکسس پوینت WiFi برای دستگاه های دیگر، باید حداقل 2 کارت شبکه روی آن نصب شده باشد و یکی از آن‌ها باید یک کارت شبکه بی سیم باشد. همچنین یکی از آنها نیز باید به اینترنت متصل باشد.
نیازمندی های این آموزش که ما انتخاب کرده و  نصب و تست کرده‌ایم و بسیار عالی کار کرده است شامل:

  • یک لپ تاپ با استفاده از اتصال اترنت خود برای دسترسی به اینترنت و آداپتور وای فای خود برای پخش– از یک کابل شبکه برای اتصال لپ تاپ ویندوز1 خود به اینترنت و کارت شبکه بی سیم برای اکسس پوینت که در حال اشتراک گذاری دسترسی به اینترنت با دستگاه های دیگر است، استفاده کنید.
  • یک لپ تاپ است از طریق مودم همراه USB به اینترنت متصل است و از طریق آداپتور فای وای خود شبکه‌های بی‌سیم را پخش می‌کند– اکثر کاربران یک مودم همراه USB در دسترس است با اتصال 3G یا4G دارند. آن‌ها می توانند آن را برای دسترسی به اینترنت استفاده کنند و از آداپتور شبکه بی سیم برای ایجاد نقطه دسترسی و به اشتراک گذاری دسترسی به اینترنت با دیگران استفاده کنند.
  • یک لپ تاپ و دو آداپتور شبکه بی سیم، یکی متصل به اینترنت و دیگری عمل کننده به عنوان یک اکسس پوینت- این سناریو نمی خواهد بیش از حد مانند لپ تاپ ها و دستگاه های ترکیبی که با دو کارت شبکه بی سیم نصب شده اند مواجه شود. با این حال، شما می توانید یک آداپتور بی سیم USB نصب و از آن برای ایجاد نقطه دسترسی استفاده کنید.

مرحله 1. ایجاد یک شبکه WiFi مجازی در ویندوز 8 و 8.1
برای شروع، ما باید Command Prompt  را با دسترسی مدیریتی باز کنیم و از یک دستور برای ایجاد شبکه بی سیم مجازی که توسط دستگاه ویندوز 8.1 خود پخش می‌شود، استفاده کنیم.
اشتراک وای فای در ویندوز 8
برای روشن شدن موضوع، ما یک شبکه بی سیم به نام Hotspot برای نمونه ایجاد خواهیم کرد. رمز عبور برای این شبکه “7Tutorials” است.
در داخل پنجره خط فرمان، دستور زیر را تایپ کنید:
netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=Hotspot key=7Tutorials
توجه کنید که نام شبکه با استفاده از پارامتر SSID و رمز عبور با استفاده از پارامتر KEY تعیین شده است. بدیهی است، شما می توانید کلمات مورد نظر خود را برای آنها تنظیم کنید.
برای ایجاد نقطه دسترسی، دکمه Enter را بزنید. اگر همه چیز به خوبی پیش رود، شما باید شبکه میزبان تعیین شده را ببینید.
اشتراک وای فای در ویندوز 8
حالا شما یک آداپتور مجازی که می تواند به عنوان یک نقطه دسترسی بی سیم را برای سایر کامپیوتر ها و دستگاه های موجود در منطقه شما عمل کند، ایجاد کرده اید. با این حال، برای کار کردن با آن، شما نیاز به انجام یک قدم دیگر نیز دارید: روشن کردن این آداپتور مجازی.
خط فرمان را نبندید. آن را باز نگه دارید و دستور زیر را وارد کنید:
netsh wlan start hostednetwork
اشتراک وای فای در ویندوز 8
آداپتور بی سیم مجازی در حال حاضر آغاز شده و در شبکه و مرکز اشتراک گذاری (Network and Sharing Center) نشان داده می شود.
اشتراک وای فای در ویندوز 8
شما می توانید تمام دستگاه های خود را به شبکه های بی سیم جدید ایجاد شده متصل کنید. با این حال، هیچ دسترسی به اینترنتی وجود ندارد. اگر در این نقطه متوقف شوید، زمانی که به دستگاه ها و کامپیوترهای دیگر برای نقطه دسترسی که به تازگی ایجاد شده متصل می شوید، می توانید یک شبکه بین آنها ایجاد کنید و از آن برای به اشتراک گذاشتن فایل ها و منابع استفاده کنید.
 
مرحله دوم:  اجازه دهید دستگاه های دیگر به این نت متصل شوند و از آن بهره مند شوند.
هم اکنون وارد بخش Network and Sharing Center شوید! توجه کنید که درایو مجازی شما هم اکنون دارای ویژگی فعال یا ACTIVE است اما هیچ گونه دسترسی به نت ندارد و در واقع می توان گفت که فعال نیست.
اشتراک وای فای در ویندوز 8
اینجاست که باید روی connection اصلی و فیزیکی که به اینترنت دسترسی دارد کلیک کنید و یا اینکه اگر سیستمتان تاچ است روی آن تپ کنید. علاوه بر این می توانید به بیان دیگر به دنبال کانکشن اترنت خود بگردید.
اشتراک وای فای در ویندوز 8بعد از کلیک کردن این بخش پنجره ای باز می شود که ویژگی های شبکه و نت اداپتور را توضیح می دهد. برای ادامه باید روی Properties کلیک یا تپ کنید.
اشتراک وای فای در ویندوز 8
بعد باید در همین پنجره به تب Sharing  بروید:
اشتراک وای فای در ویندوز 8
به منظور دسترسی به اینترنت اداپتور مجازی وای فای که قبلا ساخته شده است باید تیک کنار عبارت Allow other network users to connect through this computer’s Internet connection را بزنید.
اشتراک وای فای در ویندوز 8
در این مرحله باید اداپتور مجازی که قبلا ساخته اید را انتخاب کنید:
اشتراک وای فای در ویندوز 8
تا اینجا به خوبی پیش رفته ایم. حالا باید دکمه ok  یا close را کلیک کنید تا تنظیماتی که تا کنون انجام داده ایم ست شوند.
حالا دوباره به بخش Network and Sharing Center  بروید و یک بررسی کنید و ببینید اداپتور مجازی تان هم اکنون به نت دسترسی دارد یا نه.
اشتراک وای فای در ویندوز 8
عکس بالا نشان دهنده این است که درایو بالا هم اکنون دارای دسترسی اینترنت است و می تواند به تمام دستگاه هایی که به آن وصل است سرویس دسترسی به نت را به خوبی بدهد.
در مرحله بعد تنها کاری که باید کنید این است که سایر سیستم های خود را به سیستم اصلی تحت نت که یک اداپتور مجازی است وصل کنید تا بتوانید از نت آن بهره مند شوید.
مشکلات رایانه ای
سوالات رایانه ای
پاسخگویی به سوالات رایانه ای

ارسال پرسش

در صورتی که سوال و یا مشکلی دارید میتوانید با تکمیل فرم زیر و دریافت کد پیگیری پاسخ آن را از کارشناسان امداد رایانه دریافت کنید

 

شماره وارد شده خصوصی خواهد ماند و برای ارتباط با شما استفاده میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست